2-4 Yaş Oyun Grubu

OKUL ÖNCESİ OYUN GRUBU MU?

Ne yapıyor bu grup? Anaokullarından farkı ne? Grupta kaç kişi oluyor? Bize sorduğunuz pek çok soruyu yanıtlamak istedik.

2-4 yaş arası çocuklar için tasarladığımız oyun grubumuz anaokuluna giden çocuklara destek sunarken gitmeyenler için ise bir temel oluşturmayı hedeflemektedir. Farklı oyun gruplarımız vardır. Haftada 2 gün 2 saat olarak bir haftaiçi grubumuz, 1 gün 2 saat olarak ise bir haftasonu grubumuz bulunmaktadır.

Atölyelerimizde sosyal-bilişsel çalışmalara, hareket ve ritim çalışmalarına yer verilmiş, eğlenceli bir süreç olarak tasarlanmıştır. Sosyal, bilişsel, ince motor, kaba motor becerileri, dil becerileri, sosyalleşme ve bireyselleşme süreçlerine katkı sunmaktayız. Çocukları kendi gelişimsel dönemleri içerisinde desteklemeyi, geliştirmeyi hedefliyoruz. Sosyal olarak gelişmeleri, bilişsel düzeyi arttırmak, akranları ile beraber oyun kurmasını sağlamak, bireysel oyundan çoklu oyuna geçişi sağlamak temel noktalarımız.Bunların yanı sıra ara öğünlerimiz ile çocukların tek başına yeme alışkanlığı kazanmalarına destek olmaktayız.

Biz Uzman Klinik Psikolog tarafından verilen oyun gruplarımızda oyunsu süreçler ile gelişimsel süreçleri desteklemeyi hedefliyoruz. Aslında bizi ayıran temel nokta bu diyebiliriz. Yapılandırılmış bir süreç olan oyun gruplarımızda gelişimsel düzeye özgü oyunlar klinik psikologlar tarafından önceden hazırlanıyor. Süreçte aktif olarak ise yine klinik psikolog görev alıyor.

Eğlenceli ve öğretici bir süreç olan gruplarımız ile ilgili detaylı bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz!

Previous Post